Home / Analize Meciuri / Real Sociedad vs Sevilla

De Gambleru

Data: Sambata, 7 Ianuarie 2017

Incepe la: 21:45

Sevilla a impresionat in prima parte a sezonului si a terminat la doar 4 puncte in spatele liderului Real Madrid. Incepe noul an in La Liga cu o deplasare foarte grea la San Sebastian contra lui Real Sociedad care parca este alta echipa atunci cand joaca pe Anoeta.

Pauza de iarna a venit intr-un moment bun pentru elevii lui George Sampaoli, echipa a marcat nu mai putin de 17 goluri in ultimele 3 meciuri din toate competitiile. Si-au pierdut din avant in pauza si au pierdut cu 3-0 in Cupa la Real Madrid.

Real Sociedad a pierdut un singur meci acasa, contra Realului la inceputul campionatului. Se afla pe locul 5 la egalitate de puncte cu locul 4.

Head to Head

Situatia este egala, in ultimele 34 de intalniri fiecare a reusit 13 victorii. S-au marcat multe goluri in ultimele 3 intalniri. Ultima victorie a Sevillei pe Anoeta dateaza din Ianuarie 2011.

Predictie:

Chiar daca joaca doua echipe de top din Primera nu cred ca vom avea un meci de sah, foarte tacticizat. In acest sens, mizez pe forta de atac a ambelor echipe si cred ca isi vor aduce concursul pentru un meci cu minim 3 goluri.

Pont: Peste 2,5 @ 1.82 la Unibet.

Sursa foto: insidespanishfootball.com

Check Also

Zverev - Cilic

Zverev – Cilic și 2 pariuri pe care nu poți să le ratezi

Facebook Twitter Google+ Zverev – Cilic este a doua partidă programată în Turneul Campionilor de …